ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 28/02/2020

ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 28/02/2020 ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ:

1.ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΦΑΡΜΑΚΩΝ, ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΕΜΦΕΡΩΝ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ, 6 ΩΡΕΣ,  ΣΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ BIOGENEA

2. ΒΟΗΘΟΣ ΕΡΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ, 4 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 14.45, ( ΣΤΟ ΙΕΚ )

3.TEXNIKOΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΜΑΚΙΓΙΑΖ, 5 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 14.45, ( ΣΤΟ ΙΕΚ )

4. ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑ, 3 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 18.05 ( ΣΤΟ ΙΕΚ )

 

 

 

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΕΜΠΤΗΣ 27/02/2020

ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ 27/02/2020 ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ:

1. ΒΟΗΘΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣ, 7 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 14.45 ( ΣΤΟ ΙΕΚ)

2. ΒΟΗΘΟΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ, 6 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 14.45 ( ΣΤΟ ΙΕΚ )

3. ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ, 4 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 11.00 ( ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ )

4. ΚΕΡΑΜΙΚΗ ΤΕΧΝΗ, 6 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 14.45 ( ΣΤΟ ΙΕΚ )

5.ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ- ΑΡΧΙΜΑΓΕΙΡΑΣ ( CHEF ), 7 ΩΡΕΣ , ΕΝΑΡΞΗ 14.45

( ΣΤΟ ΙΕΚ )

6. ΒΟΗΘΟΣ ΕΡΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ, 6 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 14.45, ( ΣΤΟ ΙΕΚ )

7.ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΜΑΚΙΓΙΑΖ,  5 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 14.45, ( ΣΤΟ ΙΕΚ )

8. ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑ, 6 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 14.45 ( ΣΤΟ ΙΕΚ )

 

 

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΙΕΚ

26 Φεβ 2020

Ο Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π. ανακοινώνει την έναρξη της διαδικασίας διενέργειας Εξετάσεων Πιστοποίησης Αρχικής Επαγγελματικής Κατάρτισης των Αποφοίτων ΙΕΚ και ΣΕΚ, ύστερα από τη δημοσίευση της υπ’ αριθμ. 26760/Y1 Κοινής Απόφασης των Υπουργών Παιδείας και Θρησκευμάτων και Οικονομικών, με θέμα: «Τροποποίηση διατάξεων της απόφασης των Υπουργών Παιδείας και Θρησκευμάτων και Οικονομικών, αριθμ. 2944/2014 κοινής υπουργικής απόφασης «Σύστημα Πιστοποίησης Αρχικής Επαγγελματικής Κατάρτισης των Αποφοίτων των Ινστιτούτων Επαγγελματικής Κατάρτισης (Ι.Ε.Κ.) και των σχολών Επαγγελματικής Κατάρτισης (Σ.Ε.Κ.)», ως ισχύει.» (Φ.Ε.Κ. Β’ 590/24.02.2020).
(Βρείτε την Απόφαση εδώ)

Η διαδικασία υποβολής αιτήσεων για τη συμμετοχή των ενδιαφερομένων στις εξετάσεις θα εκκινήσει την Τετάρτη 11/03/2020 και θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 27/03/2020, σύμφωνα με αναλυτικές οδηγίες που θα ανακοινωθούν.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΤΑΡΤΗΣ 26/02/20

ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ  26/02/2020 ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ:

1. ΒΟΗΘΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣ, 4 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 14.45 ( ΣΤΟ ΙΕΚ)

2. ΒΟΗΘΟΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ, 7 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 14.45 ( ΣΤΟ ΙΕΚ )

3. ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ, 3 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 11.00  ( ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ )

4. ΚΕΡΑΜΙΚΗ ΤΕΧΝΗ, 4 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 14.45 ( ΣΤΟ ΙΕΚ )

5.ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ- ΑΡΧΙΜΑΓΕΙΡΑΣ ( CHEF ), 3 ΩΡΕΣ , ΕΝΑΡΞΗ 14.45

( ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ )

6. ΒΟΗΘΟΣ ΕΡΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ, 4 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 14.45, ( ΣΤΟ ΙΕΚ )

7.ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΜΑΚΙΓΙΑΖ, 4 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 14.45, ( ΣΤΟ ΙΕΚ )

8. ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΦΑΡΜΑΚΩΝ, ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΕΜΦΕΡΩΝ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ, 3 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 14.45 ( ΣΤΟ ΙΕΚ )

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΡΙΤΗΣ 25/02/2020

ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ  25/02/2020 ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ:

1. ΒΟΗΘΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣ, 4 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 14.45 ( ΣΤΟ ΙΕΚ)

2. ΒΟΗΘΟΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ, 4 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 14.45 ( ΣΤΟ ΙΕΚ )

3. ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ, 8 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 14.45 ( ΣΤΟ ΙΕΚ )

4. ΚΕΡΑΜΙΚΗ ΤΕΧΝΗ, 5 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 14.45 ( ΣΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΟΑΕΔ )

5.ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ- ΑΡΧΙΜΑΓΕΙΡΑΣ ( CHEF ), 6 ΩΡΕΣ , ΕΝΑΡΞΗ 14.45

( ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ )

6. ΒΟΗΘΟΣ ΕΡΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ, 6 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 16.25, ( ΣΤΟ ΙΕΚ )

7.ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΜΑΚΙΓΙΑΖ, 6 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 14.45,( ΣΤΟ ΙΕΚ )

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΕΥΤΕΡΑΣ 24/02/2020

ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ  24/02/2020 ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ:

1. ΒΟΗΘΟΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣ, 5 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 14.45 ( ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΧΕΠΑ )

2. ΒΟΗΘΟΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ, 3 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 16.25 ( ΣΤΟ ΙΕΚ )

3. ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ, 5 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 14.45 ( ΣΤΟ ΙΕΚ )

4. ΚΕΡΑΜΙΚΗ ΤΕΧΝΗ, 5 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 14.45 ( ΣΤΟ ΙΕΚ )

5.ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ- ΑΡΧΙΜΑΓΕΙΡΑΣ ( CHEF ), 6 ΩΡΕΣ , ΕΝΑΡΞΗ 14.45

( ΣΤΟ ΙΕΚ )

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 21/02/2020

ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21/02/2020 ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ

( ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΣΤΟ ΙΕΚ ):

1. ΒΟΗΘΟΣ ΕΡΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ, 4 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ 14.45

2. ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΜΑΚΙΓΙΑΖ, 5 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ 14.45

3. ΒΟΗΘΟΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ, 7 ΩΡΕΣ, ΕΝΑΡΞΗ 14.45